Три трансплантации бяха извършени след донорска ситуация в УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“

 Трима души получиха шанс за нов живот, след като близките на 52-годишна жена взеха благородното решение да дарят нейните органи. Донорската ситуация бе реализирана от екип на УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“, с координатор д-р Мина Вапирева.

 В резултат на това 54-годишна жена получи шанс за живот, след като екип на Военномедицинска академия – ВМА, ръководен от проф. д-р Никола Владов, съвместно с проф. д-р Васил Михайлов, извърши поредната успешна чернодробна трансплантация.

 В УМБАЛ „Александровска“ медицински екип от Клиниката по урология, ръководен от доц. д-р Пламен Димитров, трансплантира бъбреци на две жени – на 39 години и на 45 години.

 Според информация от лечебните заведения пациентите са в добро общо състояние и остават под лекарско наблюдение в реанимация. По медицински причини други органи не бяха трансплантирани.

 Министерство на здравеопазването и Изпълнителна агенция “Медицински надзор”
изразяват искрени съболезнования към близките на донора и дълбока благодарност за тяхното благородно решение, взето в труден момент, да спасят човешки животи. Благодарност се изказва и на екипите на лечебните заведения.

Leave a reply